sobota 31. ledna 2015

Závěrečný školní týden zakončený oslavou

Začnu nedělí a dalším pokračováním WeiqiTV show. Tentokrát nastoupili Dušan s Písou a to hned v deset hodin poté co jsme přišli. Pochopitelně se nestalo ani jedno z fuseki, které probírali v pátek s Wang Yaem, takže Písa nabral proti přítelkyni slavného profíka Shi Yueho ztrátu už na začátku. Dušan se pustil do celoplošného boje s přítelkyní Gu Lingyiho, ale poté zaoverplayoval a špatně spočítal tsume-go, takže mu zemřela klíčová skupina a musel se vzdát. Písovi už jsme také skoro nikdo nevěřil, ale v koncovce tlačil až do konce a nakonec urval výhru o půl bodu, takže nám skóre 2:2 dává stále slušnou šanci na vítězství a vše má v rukou Palko. Mimochodem se mu tady poprvé podařilo vyhrát v týmovém matchi, takže je fajn, že si to schoval na ten nejdůležitější. Trošku slabinou tohoto hracího systému ale je, že tedy Aliho partie teď nijak nerozhoduje o výsledku, protože při remíze rozhoduje první deska... Na akci se ukázala i slavná profička Wang Chenxing, která se probojovala jako jediná žena do hlavní fáze titulu Tianyuan a pak vyřadila již zmiňovaného Gu Lingyiho. Všechny nás potom pozval Liu Xing na oběd do slavné restaurace v nankingském stylu. Objednal opravdu hodně jídla, takže nám ho hodně zbylo a my si ho mohli nechat zabalit do krabiček a odnést domů, přičemž nám ještě vystačilo na dalších pár dní.

Tento týden nás čekaly poslední dva malé cykly a nesly se trošku v opačném duchu. V tom prvním jsme měli téměř všichni pozitivní skóre. Palko s Andrijem pokačovali v solidních výkonech ve čtvrté skupině. Ali nadále stoupal vzhůru a stihl za tento měsíc postoupit ze čtvrté do druhé místnosti. Dušan uspěl i po dlouhé době v osmé lize. Já s Písou jsme se potkali v deváté, do které mě po nemoci zařadili a skupinou prošli bez ztráty kytičky, kromě vzájemné partie tedy, ve které byl Písa úspěšnější.
Andrij se nachladil, takže se pro poslední malý cyklus odhlásil. Hodně děcek už odjelo domů dříve, převážně těch od třetí místnosti níže, takže bylo pouze sedm skupin. Odehráli jsme jen čtyři partie, jednu jsme museli ve čtvrtek odpoledne vynechat, k čemuž se ještě dostanu. Vzhledem k tomu, že to byl poslední cyklus, tak nemuselo být vše dohráno. Někteří už jsme hráli trochu na půl plynu nebo zkoušeli nové věci. Výsledky byly takové, jaké byly: Palko v trojce a Písa v šestce bez výhry, pro Dušana byla pětka asi už příliš, ale vyhrál tedy aspoň jednou. Ali ve čtyrce a já též v šestce jsme tedy měly skóre alespoň vyrovnané a Písovi jsem tak oplatil porážku z minulého cyklu.

Jak jsem říkal už minule, večerní tréninky už se moc nekonají, takže jsme každý trávili večery po svém. Ve středu jsem si tedy aspoň dal koncovku doma s Palkem a ve čtvrtek pak s Písou. Jinak obvykle Písu s Andrijem najdeme v obývaku u Hearthstonu a často i Aliho, když není zrovna venku. Dušan začal měsíc před odjezdem usilovně studovat, takže je zavřený večně ve svém pokoji s gobanem a stejně tak Palko. Potom, co jsem se uzdravil, tak jsem začal večer studovat po večerech také. Po deváté hodině, kdy obvykle tréninky končívaly, často dojde i na Bang.

Když jsem se ve čtvrtek ráno probudil a koukl se z okna, tak jsem viděl tady nevídaný jev a to pár centimetrů sněhu. Do oběda ale byl skoro všechen pryč. Hodinu po poledni k nám přišla do bytu WeiqiTV, že bude další "trénink". Říkali jsme si, že si opravdu vybrali správnou chvíli, když kvůli tomu máme zmeškat odpolední partii a nejvíc naštvaní jsme byli já s Andrijem, protože jsme měli zrovna domluvené hovory s přítelkyněmi... Ale nedalo se nic dělat a museli jsme jít. Ali s Palkem měli doma lekci s Wang Yaem a my dostali misi. Rozdělili jsme se do dvojic (Písa s Dušanem a já s Andrijem) a každá dvojice dostala 100 yuanů. Úkolem bylo bez pomoci telefonu a komunikace s kýmkoliv známým, koupit dárek Palkovi nebo Alimu, který by je namotivoval k nedělnímu vítězství, přičemž to nesmělo být jídlo nebo pití. S každou dvojicí pak šli dva kameramani. Asi ne náhodou jsme obě dvojice uvažovali podobně a zamířili do nedalkého obchodního centra. Na zpáteční cestě jsme se pak i potkali a dorazili asi po hodině domů. Protože Aliho partie není tolik podstatná, tak jsme kupovali "dárky" pro Palka. My jsme s Andrijem koupili spíše motivační dárek k neprohře a to pásek, kterým by Palko dostal v případě prohry. Dušan s Písou byli hodně kreativní při kupování masážního oleje. Když by Palko prohrál, tak by všem musel dát pomocí něho masáž. Pak ale koupili ještě druhý dárek a to peněženku, kterou by Palko mohl použít v případě výhry a zisku větších peněz. Stihli jsme tak ještě kousek lekce Wang Yaa, který u nás zůstal asi do půl čtvrté.

Na pátek byla na večer naplánovaná oslava konce školy, ale hlavně dvacátých narozenin mě a Palka, které se blíží. CEGO navíc bylo tak hodné, že nám půlku nákladů na karaoke místnost zasponzorovalo. Navíc jsme měli slevu, protože Zhao Hui aka Jocelyn, což je Aliho přítelkyně, má jakousi slevovou kouzelnou kartičku. Původně to měla být menší akce, kde mělo být jen nás šest, Jocelyn, Liang, Luo Gang, Baolong a Wang Yao. Ten však pozval Liu Xinga, který začal zvát i další lidi. Takže nakonec Liang zarezervoval větší místnost od osmi hodin do půlnoci a sešlo se nás přes dvacet. Jako první dorazil další známý profík Zhou Hexi. Dále dorazila kromě Wang Chenxing další známá profička Song Ronghui a pak tři naše soupeřky z matche. Potom Li Yue, která je známá v Evropě, žije ve Švýcarsku a přijela do Číny na nový rok a později se ukázal ještě její brácha Li Ang, přičemž na tohoto profíka si učitě vzpomenou pamětníci turnaje v karlovarských Svatošských skalách před šesti lety. Ukázali se ještě další asi tři lidi, ale ty jsem neznal a byli věčně jen v rohu a s náma se nebavili.
Na začátku jsme byli já s Palkem jako oslavenci zazpívat jako první písničku. Vybrali jsme si It's my life od Bona Joviho a snad to nebylo úplně nejhorší. ^^ Brzy na to už pak přišlo překvapení večera. Jocelyn pro mě a Palka objednala dort s gobanem a našimi jmenovkami. Podle čínského zvyku se následně zhaslo a my najednou sfoukli všech dvacet svíček, načež nám všichni zazpívali Happy birthday to you (a to čínsky i anglicky) a my si měli se zavřenými oči něco přát. Pak už jsme se s Palkem pustili do porocování dortu.
Celý večer se střídaly čínské písničky s anglickými. Musím říct teda, že zatímco většina Evropanů neumí zpívat, tak mezi Číňany těžko najdete někoho s tímto nedostatkem. Střídali se u mikrofonů (celkem byly v sále čtyři) snad všichni. Nejlepšími zpěváky jsme vyhlásili jasně Baolonga, který perfektně vystřihl Counting stars od One Republic a Rolling in the deep od Adele a pak Wang Chenxing, která zazpívala My heart will go on od Céline Dion lépe než originál. Navíc jsme si mysleli z kongresu, že neumí ani slovo anglicky, ale opak byl pravdou, čehož využil Písa a dal si s ní taneček. Z nás Evropanů jsme byli nejvíce u mikrofonů já s Alim a dali jsme například Numb od Linkin Park, Kids od MGMT, Viva la vida od Coldplay nebo Sweet child o'mine od Guns'n'Roses. Hitem večera se však stala písnička, které jsme se zúčastnili všichni kromě Dušana a díky podobnosti s autorovým přijímením dostal Andrij přezdívku Lenny.
V půlnoci už jsme ale museli tuto skvělou akci zakončit a to písničkou Zombie od The Cranberries. Ještě se rozběhla hecovací diskuze mezi námi, jestli je silnější v go Baolong nebo Wang Chenxing a výsledkem je tedy bleskovka mezi nimi ve středu na poslední části WeiqiTV show. Všichni v náladě jsme pak zamířili domů, kromě Dušana s Palkem, kteří si šli ještě někam sednout, akorát když pak později dorazili, tak se museli dobouchat do bytu, protože nás Baolong omylem zamknul.

Dneska tedy máme odpočinkový den a zítra čeká Palka a Aliho partie s profičkami, které rozhodnou o osudu našeho matche. Tak uvidíme, jak to celé dopadne. 

4 komentáře:

 1. Tak co? Jak nakonec dopadli ty matche? :)

  OdpovědětVymazat
 2. Palko zkousel trikovat v prvnim rohu, ale dostal spatny vysledek a proficka uz to dojela.
  Ali tu druhou, slabsi proficku vyucil, ale vysledek 3:3 znamena v tomto pripade prohru.

  OdpovědětVymazat
 3. Palkova souperka: http://www.go4go.net/go/games/byplayer/1447
  Aliho souperka: http://www.go4go.net/go/games/byplayer/470

  OdpovědětVymazat