pondělí 12. ledna 2015

Když mě brali za vojáka...

...stříhali mě dohola, vypadal jsem jako bllllllbec, jak ti všichni dokola... No, tuhle hitovku od Jarka Nohavici jsem si opravdu mohl zpívat po středeční návštěvě holiče. Vzal jsem si s sebou Baolonga, aby jim vysvětlil, ze chci zkátit na polovinu jako minule, což pro ně tenkrát nebyl problém až na tu "teplou ofinu", co mi udělali... Tentokrát to teda vzali dokonale po čínsku a bez ofiny... Nakonec teda na vršku hlavy opravdu zbyla ta polovina, co jsem chtěl, ale po stranách to holič vzal mašinou a zbylon jen pár milimetrů... Stejně jako to mají všechny děcka u nás ve škole z toho samého holičství, kde snad za 20 yuanů umějí jeden jediný způsob sestřihu. Taky jsem hned slyšel po příchodu domů i pak do školy smích, že mám čínský sestřih. ^^

Ali, Andrij a Palko hráli od pátka do úterý devítikolový turnaj Zhong He Cup, který se konal v místě profesionální sekce naší školy a pan Ge pro něj našel sponzora a první cenu vyšrouboval na 40 000 yuanů. Pro profíky to ale samozřejmě není mnoho, ale spousta z nich to vzalo jako dobrý trénink a nejeden slavný si přišel zahrát. Nejvtipnější bylo asi kombo Li Kang - Wang Yao, kteří se v půlce turnaje vystřídali (obsadili 4.-6. místo). Celkově se tedy sešlo 90 hráčů. Turnaje se zúčastnil i Baolong, který chtěl uhrát pozitivní skóre. Pro kluky samozřejmě byla každá výhra úspěchem. Relativně nejlehčí kořist pro ně představovali profičky, které jsou určitě snažší porazit než nejsilnější děcka v naší škole.
Nejlépe si nakonec vedl možná trošku překvapivě Andrij, který skolil dvě profesionální hráčky Yuan Tingyu 1-pro a Zhang Zihan 1-pro a rozhodně nemusel zůstat jen u toho. Umístil se tak nakonec osmý od konce (mimochodem na stejném místě se umístila dvanáctiletá Zhou Hongyu (周泓余) jako nejhorší ze šesti děcek od nás ze školy). Ali získal ale ještě cennější skalp a to Gao Xing 2-pro. Druhou výhru ukořistil s Wang Pan 1-pro, která prý hrala hrůzostrašně a skončila na posledním místě turnaje. Za Alim, který byl čtvrtý od konce se umístil Palko, kterému bohužel turnaj nesedl a vyhrál jen s Alim. Baolong nakonec nebyl příliš úspěšný a se čtyřmi výhrami skončil na 58. místě, o které se podělil s nejúspěšnějším z děcek Chen Yichunem (陈一纯) aka "Small Mustache". Tři hráči prohráli jen jednu partii a to relativně neznámý Han Yizhou, který v turnaji zvítězil a pak dva poněkud známější hráči Xie Erhao, který prohrál až v posledním kole se třetím Huang Yunsongem. Až za nimi se umístil hlavní favorit turnaje Mi Yuting. Sice kluci neměli téměř čas na odpočinek v poslední době, ale celkově to pro ně určitě byla hodně cenná zkušenost a ve středu už zase naskočili do malého cyklu.

Kromě šesti děcek na turnaji bylo i mnoho dalších mimo, takže bylo pouze sedm skupin v první polovině týdne. Písa byl zařazen do čtvrté (odpovídá tak 7-8.), kde snad všechny jeho partie skončily naopak než měly a měl nakonec skóre 2:3, ale nastala však bizardní situace, že stejné skóre jako on mělo hned pět lidí. On byl teda bohužel tím posledním nešťastníkem. Já s Dušanem jsme se potkali v páté sedmičlenné skupině (odpovídající 9-10.), takže byly nepopulární partie večer. Nakonec jsme se porazili dokola s desetiletým kidem. Já prohrál s Dušanem a porazil kida o půl bodu a Dušan s ním o půl pro změnu prohrál. Každý jsme měli ještě jednu prohru k tomu a já z nich měl bohužel pomocná kritéria nejhorší.
Dušan má nějaký hnus v nosních dutinách už nějakou dobu a bolí ho neustále hlava. Odhlásil se tak pro druhou půlku týdne z malého cyklu. Liang ho měl vzít k doktorovi, ale stále se tak nestalo. Vrátili se i lidi z turnaje, tak jednoduše prostě přidali učitelé jednu skupinu a Palka s Andrijem nasadili do druhé, kde bylo osm lidí ale klukům se každému podařilo vyhrát jen dvě partie. Poslední partii dohrávali až v sobotu, ale pojali ji jako bleskovku, protože stejně už měli jisté, že budou na posledních dvou místech. Nakonec vyhrál vzájemnou partii Andrij. Ali byl nasazen do sedmičlenné čtvrté skupiny, kde zahrál vyrovnané skóre, což nebylo zlé. Písovi se v páté vůbec nedařilo a vyhrál až v posledním kole. Mě v šestce teda také forma nezastihla, dvě výhry rozhodně nejsou úspěchem.

Písa si všiml, že když on byl kdysi ve školce, tak tam byla pětice malých špuntů, kteří se pak s ním přesunuli někam kolem desáté skupiny a teď když hrál v přepočtu určitě výš, tak tam byla půlka z nich zase. Opravdu se dost rychle zlepšují. Dřív to pro nás byli měkkoučcí soupeři a během tří měsíců se s nima dá už v pohodě prohrát. Jen do Aliho skupiny se myslím ještě nedostali, ale tam taky byli dva lidi, kteří tak vysoko normálně nejsou. Ali musel přes týden vynechat jednu partii zrovna s jedním z nich, protože má také nějaké potíže s vízy. Má je totiž jen do konce ledna a potřebuje je prodloužit, tak snad mu nebude hrozit předčasný odjezd jako kdysi Dušanovi.

Přes týden jsem si postěžoval, že náš byt už nežije tak jako dřív, když je Ali večně pryč, Palko taky do pátka bydlel ještě jinde a Dušan je často zavřený ve svém pokoji. Takže si tu téměř jen povídam s Andrijem a Písou, ti zase ale pro změnu hrají Hearthstone. Když se však Palko v pátek večer vrátil, tak s sebou přinesl Bang, který jsme naučili i Andrije a Aliho a ti mu celkem propadli. Nakonec se přidal i Dušan. V sobotu večer jsem skočil pro šedesát mas na špejli a Andrij koupil bednu piv, takže jsmě měli lahůdkovou večeři a přitom hráli Bang, tak snad to takhle bude pokračovat i nadále.

8 komentářů:

 1. Nechyby fotku s novym ucesem ? :-)
  Thierry

  OdpovědětVymazat
 2. Mnam, pivka a masa na spejli, that´s the combination :) Drzim palce, at dal pokracuje zabava a dari se ve hrach, za chvili jedete dom ~~

  OdpovědětVymazat
 3. Měl bys se nechat ostříhat ještě jednou těsně před návratem. Ať můžeme ocenit čínský sestřih i v Čechách :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobrej napad, pripadne tam posli Pisu. Taky bude daleko jednodussi prijit s cinskym ucesem do kadernictvi tady v ČR a rict jim - priste to chci TAKHLE :D

   Vymazat
 4. *\o/* *\o/** \o/* Foto, foto *\o/* *\o/* *\o/*

  OdpovědětVymazat
 5. Nove fotky: https://plus.google.com/u/0/photos/117434224081965113388/albums/6084738046636096257#photos/117434224081965113388/albums/6084738046636096257

  Muj sestrih je uplne na konci. ^^
  Pisa, Dusan a Ali chodi k holici mnohem casteji, ale nikdy na nich nebyla poznat nejaka velka zmena.

  OdpovědětVymazat
 6. Jsem ocekaval neco vic " South Korean Haircut Style" , To nemas az tek hroznej :-)
  Th.

  OdpovědětVymazat