neděle 18. ledna 2015

Tsume-go joudové ve čtvrté místnosti

Začátkem tohoto týdne se vrátili do školy už všechna děcka a to převážně ta silná, takže ve skupinách byl opravdu nával. Jen ve školce se nesešli všichni, takže bylo jen dvanáct skupin, mnoho z nich však více než šestičlenných. Ali kdysi pronesl větu, že se stejně všichni Evropani jednou sejdeme ve čtvrté místnosti (9-10/11). Tentokrát jsme se tam se sedmi výhrami z Velkého cyklu sešli čtyři a přesně v této sestavě už se to kdysi stalo. Silou tam určitě patříme k nejlepším, ale v tsume-go naopak k nejhorším. Horší je snad maximálně tak "English speaking kido", nebo když se tam dostane někdo ze školky občas. V poslední době se však často stane, že někdo zaspí nebo nedokáže vstát, což se stává hlavně v případě dvou nejstarších účastníků. Ali, který je spáč velký, obvykle vstát dokáže. Ve středu se to však poprvé stalo i mně, protože jsem téměř v noci nedokázal zamhouřit oči... Takže když teď dorazíme na tsume-go, tak to vypadá ve výsledku asi takto. Já tam napíšu obvykle skoro všech dvacet tsume-go, ale dobře jich je obvykle sotva polovina... Ali volí opačný postup, všechny varianty tam píše až na konci a není jich obvykle mnoho. Nakonec tak má dost podobně správných odpovědí jako já, ale s hodně vysokou úspěšností. Dušan bývával bezradný, ale v poslední době se v tsume-go hodně zlepšil, takže vyřeší tak podobně jako my, ale obvykle papír neodevzdává. Nejhůř je na tom určitě Písa, který jich napíše za tu hodinu opravdu jen pár a pak se na to koukne o polední pauze, ale stejně je obvykle stejně jako Dušan neodevzdá. Andrij a Palko, kteří se dostali oba na vrchol druhé místnosti (3. liga), mají tsume-go těžší a obvykle mají tak polovinu dobře, což je dost solidní počin, podle toho, jaké jsem viděl, že mají problémy...

Liga nebyla v součtu tento týden rozhodně z nejlepších. Andrij s Palkem se potkali v jedné skupině a jejich vzájemnou partii vyhrál s velkým štěstím Palko a poslal svého kamaráda o skupinu níž. Ve druhé polovině týdne však nevyhrál nic a potkají se tedy znovu ve čtyřce. Andrij byl se solidními třemi výhrami ale velmi blízko postupu zpátky. Ali zahrál v devítce 4:1, takže nás brzy ve čtvrté místnosti opustil a o místnost výše svůj výsledek zopakoval, takže možná postoupil znovu. V 9.lize byli i Písa a Dušan, kteří ale byli po čtyřech kolech bez výhry, takže jim v poslední partii už téměř o nic nešlo a odehráli partii doma. Já o ligu níž solidně zahazoval, ale naštěstí jsem se nakonec zachránil před pádem do školky.
Ve druhé polovině jsme se tedy všichni tři potkali v osmičlenné 10. lize s nepopulárními partiemi večer. Jedna z holek navíc z nějakého důvodu nemohla přijít, takže hrála své partie přes Tygem. Nakonec jsem já vypotil mírně pozitivní skóre a jak jsem se dostal na třetí místo skupiny, to opravdu nevím. Písovi se opět nedařilo. Vypadá, že už tu má celkem všeho dost a se dvěmi výhrami skončil na sestupové pozici. Dušan začal dobře, ale pak bohužel musel tři páteční partie vynechat kvůli problémům s očima, protože mu dorazila pozdě tekutina na kontaktní čočky, takže skončil nakonec se stejným výsledkem jako Písa.

Zajímavé byly tento týden večery. V pondělí jsme dorazili do školy na večerní trénink jako tradičně ve třičtvrtě na sedm, ale zjistili jsme, že ve všech místnostech jsou rozbory, což nám v čínštině zase tolik nedá. Tak jsem navrhl, co takhle jít domů a udělat si koncovkový trénink tam. Našli jsme v Aliho databázi dvě profesionální partie a z určité pozice jeli koncovku. Konečné pořadí nakonec bylo Palko-Ali-Andrij-Lukan.
V úterý jsme šli na večerní trénink do čtvrté místnosti a hráli dvoukolový match Evropa a učitel (ten hrál dvě partie simultánně na reverzní komi) proti děckám. No, nakonec jsme skončili bídně 7:9, přičemž tři výhry z toho nám udělal učitel... Já prohrál obě své partie o půl bodu a Písa s Alim též prohráli obě, takže jsme šli za trest pro vodu.
Ve středu, když my jsme hráli večerní partie, tak Ali, Andrij a Palko hráli něco jako relay-go ve třetí místnosti. Čtyři týmy seděly každý ve svém rohu a uprostřed byly dva gobany, kam se chodily pokládat tahy. No, kluci prý sehráli partii proti týmu ve složení "Shrek"-"Horrible kido"-"Puma" dost tragickou partii, takže se brzo vzdali.

Víkend nám zpestřilo mistrovství Evropy týmů. V sobotu jsme byli na večeři s Luo Gangem a představil nám jaký turnaj, nebo spíš show, budeme hrát v neděli (dneska) a stejně tak další tři neděle, ale o tom zase příště. Někdy přes týden napíšu poslední díl spolužáků a v sobotu se můžete těšit na další článek.

Žádné komentáře:

Okomentovat