sobota 24. ledna 2015

WeiqiTV show

Konečně se dostávám k tomu, co nám vysvětloval minulou sobotu Luo Gang na večeři a co jsme pak natáčeli v neděli. No, ve skutečnosti se tato akce potáhne ještě na další tři neděle, takže budou teď články vždy v sobotu. Natáčíme tedy show pro zábavní kanál WeiqiTV, jehož hlavní náplní je match mezi námi a silnými čínskými hráčkami. Původně to měly být vše profičky (ne moc slavné), ale prý se organizátoři soustředili také na vzhled, takže nakonec jsou profičky jen dvě z nich a ostatní "jen" silné amatérky. Všechny jsou více méně nějak spojené s WeiqiTV jako reportérky, redaktorky a tak podobně. Každý tým má také své kouče, přičemž u nás to jsou Wang Yao s Baolongem a u soupeřek Liu Xing a Zhang Dongyue, což jsou oba známý profíci pracující pro WeiqiTV. Zároveň celou show uvádí další známý profík Meng Tailing. Součástí je vlastně i "trénink", což může v podstatě úplně cokoliv, takže naším prvním tréninkem byla sobotní večeře s Luo Gangem v hot-potu. Vítězný i poražený tým bude mít docela solidní výdělek a to v řádu stovek euro pro každého...

V neděli jsme tedy kolem osmé ráno vyrazili do nepříliš vzdáleného známého go-klubu na stanici Ciqikou, který jsem navštívil už před čtyřmi lety. Tam nás už čekal štáb WeiqiTV a celý klub se v podstatě změnil v natáčecí studio, takže každá naše činnost byla na kameře. Každý tým měl svoji studijní místnost a oddělená byla hrací místnost v japonském stylu. Přestože hrací čas byl jen 20 minut + třicetisekundové byoyomi, tak nás klečení u partie dost zděsilo, ale naštěstí Číňani vymysleli vychytávku a do země udělali díru na nohy. 
Nejprve proběhlo slavnostní zahájení, při kterém nás Wang Yao každého představil podle poznámek, které sepsal Luo Gang. Zárověň jsme ale měli za úkol napsat něco o sobě i my a Dušan měl hlavně zdůraznit, že je single. Každý tým pak měl zařval svůj bojový pokřik. Následovalo vylosování soupeřů. Určená byla jen první deska a to Palko vs. Jia Ganlu 1-pro, která rozhoduje v případě remízy. Každou ze tří nedělí se tedy odehrají dvě partie a v tu poslední 8. února vše zakončí relay-go, takže show je tedy celkově rozdělená na čtyři epizody. Los vyšel relativně zajímavě. Já s Andrijem jsme tedy měli nastoupit ještě ten den proti pravděpodobně dvěma nejslabším hráčkám jejich týmu, přičemž Andrijova soupeřka byla z nich nejstarší a shodou okolností také redaktorka World of Weiqi, která s náma dělala rozhovor. Na druhou část (zítra) byli vylosováni Písa s Dušanem a to proti silným amatérkám, které mají obě dvě přítele se zvučným jménem - Shi Yue a Gu Lingyi. Shodou okolností se ve třetí části utkají všichni profíci v obou týmech. 
Po losu jsme zahájili trénink. Já s Andrijem jsme každý ukázali jednu svojí nedávnou ligovou partii. Já se "pochlubil" svojí nepříliš povedenou partii s "Hopelessem", který ale tentokrát zahrál relativně slušně a partii zahodil až blunderem v mikrokoncovce, takže často jsem byl ten hopeless v partii spíš já, podle Wang Yaa. S Andrijem jsme ještě před obědem stihli natočit rozhovor v hrací místnosti, ve kterém se nás ptali i na evropskou profi-kvalifikaci, ale třeba první otázka mě pobavila a to prý kolik měřím. ^^
Oběd nám přinesli z nedalekého profláknutého fast foodu Yoshinoya, ale nebylo to špatné. Celý oběd se odehrával v zábavním duchu, takže se dost bavili i kameramani. A v jednu hodinu už začínaly partie. Barvy už po losu vylosoval Palko, takže na Andrije vyšly černé a na mě bílé. Andrijova partie byla více méně ve stylu start-cíl, přestože si to teda na konci dost zkomplikoval. Já měl od začátku úplné zatmění mozku a nevím, co jsem vyváděl, takže spoluhráči a koučové ve studijní místnosti dost trpěli. Ale přesto jsem partii mohl asi desetkrát ukončit, protože soupeřka opravdu nebyla moc silná. Nakonec jsem prohrál o 1,5 bodu a naše šance na výhru v matchi se tedy dost snížily, ale rozhodně ještě není nic ztraceno. Po partii opět následoval rozhovor na kameru. Jedna z otázek byla vzhled soupeřky a jestli mi dala nějakou inspiraci, takže z té jsem trošku vycouval.
Jinak se nám všem atmosféra akce líbila a všechny epizody by měly být publikované někdy v dubnu na rozjíždějícím se kanálu anglické verze WeiqiTV.

Já jsem celý týden promarodil, takže jsem ani nenastoupil do ligy, ale v pátek večer už jsem konečně  vstal z postele na trénink s Wang Yaem, který se konal u nás ve škole. Tentokrát se zaměřil na Písu a Dušana a tématem bylo zahájení. Přestože se v něm tady Písa dost zlepšil, tak pořád je to asi jeho nejneoblíbenější část hry, takže on ukazoval, jak plánuje hrát s černými kameny. Při celé lekci byla opět přítomna WeiqiTV, takže kluci také natočili i rozhovory, akorát tentokrát nepřekládal Luo Gang ale Liang.

Asi už je to celkem únavné tady vypisovat výsledky ligy každý týden, že? :) Všechny jsou k mání na Senseis, ještě je doaktualizuju. Zajímavý je určitě solidní směr vzhůru u Aliho. Palko s Andrijem drží ve čtvrté lize. Dušan s Písou se zase konečně rozjeli v desáté lize.

Dneska máme volno a těšíme se na zítra na WeiqiTV show. Příští týden máme poslední dva malé cykly, protože celý únor má škola prázdniny na čínský nový rok. V pátek je tedy na konec školy naplánované karaoke a zároveň oslava mých a Palkových dvacetin. 

2 komentáře:

  1. Hoj, vratite se s epizodama v kufru? nebo budeme muset platit WeiqiTV aby jsme Vas videli?
    Th.

    OdpovědětVymazat
  2. WeiqiTV anglicka verze zatim bezi jen provizorne a nevim, kdy se rozbehne naplno, ale urcite se za ni nebude muset nic platit, jen si tam bude treba zridit ucet. :)

    OdpovědětVymazat