sobota 10. ledna 2015

Naši spolužáci aneb kdo je kdo - 1.díl

Ještě před rokem v této škole studovalo hodně přes 100 studentů a bylo až 20 lig. Pan Ge se ale rozhodl vyhodit ty špatné a ty staré a neperspektivní. Takže je teď je počet studentů někde kolem 80-ti a síla málokdy jde pod 5-dan  v Evropě a to se to navíc hodně propadá ve školce. Spoustě děcek jsme dali přezdívky, protože pamatovat si jména a znaky je obtížné, ale mnoho z nich se mi už podařilo rozluštit, tak si pojďme představit, kdo je kdo. Rozdělím to na tři části a budu vždy vydávat spolužáky v sobotu a článek jako vždy v neděli.

Tsume-go Genius (Shí Yùlái, 石豫来) - Pravděpodobně nejsilnější student, který vyhrál prosincový Velký cyklus. Bude mu podle mě tak 13 let. Už loni se nestal profíkem až kvůli prohře v posledním kole kvalifikace. Když jsme přijeli, tak se potýkal s nějakým poklesem formy a potkával se s Palkem ve druhé a třetí skupině. Teď však zřejmě učitelé usoudili, že je až příliš silný a přeřadili ho do sekce profesionálních hráčů...

Endgame Master (Zhāng Qí, 张  岐) - Ten bude určitě starší než Tsume-go Genius a taky jsme si mysleli, že už ho přeřadili. Teď má ale podobný výpadek jako on v září. Dokonce teď ve Velkém cyklu skončil s osmi výhrami až v páté desítce. Charakterizuje ho neskutečně přesná koncovka a v minulém Velkém cyklu díky ní vyhrál s Palkem snad nevyhratelnou partii. Jinak je také hodně dobrý ve fotbalu a basketbalu.

Chinese Lee Chang-ho (Xǔ Jiāwěi, 许嘉伟) - No, on tak opravdu vypadá, akorát je trošku přičmoudlý. Jinak je konstantně v první skupině a skončil třetí na turnaji v Yueyangu, kde sfoukl Ma Tianfenga jak papír.

(Lukan's 1st Round Big Cycle) (Huáng Yīmíng, 黄一鸣) - Pro toho nemáme přezdívku, ale jednou věcí se nám do paměti zapsal. Když jsme začínali na začátku října náš první Velký cyklus, tak jsme skoro nikoho ještě neznali, takže jsem netušil, že hraju proti hráči ze druhé ligy... Přišlo mi, že hraju proti někomu síly cca 5-dan a pohodlně jsem vyhrál, až se soupeř divil. Pak jsem si ale přečetl rozdělení skupin z předchozího týdne a nestačil jsem se divit. Zřejmě mě jen brutálně podcenil, protože Palko říkal, že on proti němu v plné síle neměl moc šanci. Od té doby vždy, když ho potkám na chodbě, tak se na mě kouká s výrazem "jak jsem s tou gumou mohl prohrát"...

Blue - Vypadá trošku jako Chinese Lee Chang-ho a pojmenovali jsme ho podle jeho zářivě modré mikiny. Jinak je také konstantně v první skupině a teďka skončil, myslím, že druhý nebo třetí ve Velkém cyklu.

Wang Yao's Student (Xiào Qí, 肖  琪) - Také silný hráč z první místnosti. Asi už mu bude docela hodně, protože ho prý Wang Yao už trénuje pět let a jemu se stále nedaří projít pofesionální zkouškou. Andrij ho porazil o půl bodu v prvním Velkém cyklu.

Football Guy - Také hráč z první místnosti, který je velmi dobrý ve fotbale a teď skončil myslím pátý ve Velkém cyklu. Bude mu tak 15.

Starcraft (Chén Xīnyuán, 陈新元) - Takový mohutný kluk, kterému už bude docela hodně. Byl vlastně jeden z prvních lidí, které jsme tu poznali. Mluví trošku anglicky, protože hraje evidentně hodně Starcraft podle jeho oblečení. Bydlí ve vedlejším domě a často ho potkáváme, protože také chodí na poslední chvíli jako my. Teď se potýká taky s poklesem formy, spadl z první místnosti a Velký cyklus teď úplně vynechal. Jinak je to ve škole velký showman.

Best Kid (Liú Qiū, 刘  秋) - Na začátku jsme si mysleli, že je to zdejší nejsilnější student. Ve skutečnosti tomu tak ale vůbec není a v prosinci se dokonce sesunul až do čtvrté ligy... Pak ale zazářil čtvrtým místem na turnaji v Yueyangu, tak snad se vrátil zpátky do formy. Andrij ho teď ale měl na lopatě ve Velkém cyklu.

Slow guy (Zhāng Zàn, 张  赞) - Tomu podle mě bude víc než mně. Hraje velice pomalu a když se teďka setkal s Alim ve Velkém cyklu v posledním kole, tak šli oba do byoyomi v 70. tahu, kde však síla tohoto hráče roste... Hraje pořád v druhé místnosti (3-5). Evidentně je i pomalý při ranním vstávání, protože přišel jednou o půl hodiny pozdě, takže dostal od učitele dost vyhubováno.

Giraffe (Hú Xiǎo, 胡  晓) - Jeden z největší joudů na škole. Je mu tak 13 a ne že by byl vysoký, ale jeho obličej prostě vypadá jak žirafí a má dlouhý krk. První týden hrál ve třetí lize s Alim a hrál jako kdyby si myslel, že je Ali snad opice, protože tam umíral po kilech a když na konci zjistil, že prohrál o 30, tak jen naštvaně zbořil partii a odešel. Palko s ním prohrál kvůli špatné koncovce v prosincovém Velkém cyklu.

Boss (Yáng Tíngxuān, 杨霆轩) - Tenhle desetiletý klučina je možná nejtalentovanější na škole, protože hraje kolem třetí ligy. Jednou ho někdo provokoval, a tak po tom dotyčném hodil dózu s kameny a když pak ostatní sbírali kameny ze země, tak on jen seděl na židli "like a boss". Andrijovi se teď podařilo ho porazit v lize.

Loud speaking guy (Yáo Xiāotóng, 尧潇童) - Hrál jsem s ním vlastně svoji úplně první partii tady, která byla ještě přátelská a vyhrál jsem o 1,5 bodu. Pak vybuchl ve Velkém cyklu, přičemž prohrál i s Dušanem a postupně se sesunul až do deváté ligy. Dalším Velkým cyklem ale vyskočil až do dvojky a docela stabilně se tam drží. Je mu tak 13, ale už ho charakterizuje opravdu zvučný mužský hlas, který je často slyšet hlavně na fotbalovém hřišti.

Adidas (Lǐ Míngzé, 李明泽) - Potkali jsme se s ním párkrát v šesté lize s Andrijem a vždy těsně prohráli, když jsme měli dobrou pozici. Jinak je ale dost solidní, protože se umí udržet ve dvojce a probojoval se mezi nejlepších 120 v loňské profi-kvalifikaci. Palko ho už párkrát porazil. Jinak je dost vysoký a mohutný a charakterizuje ho oblečení od hlavy až k patě pouze od jedné značky.

Nike (Sūn Hángqí, 孙珩脐) - Palko, který ho už párkrát porazil, mu říká "Tall slim guy with glasses", ale takových je tu víc. Hraje téměř pořád ve druhé místnosti (3-5), takže to byl pro Písu dost vražedný los teď ve Velkém cyklu, když měl po pěti kolech dvě výhry... Také ho charakterizuje oblečení jen od jedné značky, akorát od konkurenční. 

Mustache 3 (Yáng Zōngyù, 杨宗煜) - "Mustášníků" (kníráčů) je tu víc, takže nejsou očíslovaní podle výkonosti, ale podle pořadí pojmenování. Tenhle je z nich asi nejstarší a asi i nejsilnější. Palko ho porazil hned na začátku dvakrát ve třetí lize. Teď ale byl nějak úplně mimo ve Velkém cyklu a udělal jen šest výher (s dobrým sosem), takže se s ním dost možná někdo z nás potká někdy v lize.

Shrek (Yáng Gē, 杨  戈) - Velice oblíbený soupeř Palka. Pořád se pohybuje ve 3.-4. lize. Je opravdu velký a ještě větší má hlavu, na které má obrovskou jizvu. Taky by mu klidně mohlo být víc než mě.

Sweater (Chén Lěi, 陈  磊) - Talentovaný tak třináctiletý klučina, jehož go se mi hodně líbí a zatím ho dokázal porazit jen jednou Palko, když ho nachytal na jeden joseki trik. Občas spadne i do šesté ligy, ale obvykle je pořád ve druhé místnosti. Pojmenovali jsme ho tak proto, že nosil na začátku našeho pobytu pořád jeden a ten samý svetřík. Mimochodem, ve fotogalerii je vidět, jak jde přede mnou, když jsem fotil cestu do školy.

Mustache 1 (Zhāng Hàowěi, 张浩伟) - Toho jsme z těch "mustášníku" pojmenovali jako první. A ten má knír opravdu jak sumec, protože už mu bude docela dost... Pohybuje se někde mezi druhou a šestou ligou a hraje dost solidně, ale už jsme na něj vyzráli Palko, Andrij i já.

Small Mustache (Chén Yīchún, 陈一纯) - Ten je taky solidní sumec a to i přesto, že je dost malý. Když jsem přijel, tak byl ve třetí místnosti, ale dvakrát mě celkem snadno porazil a od té doby s ním snad nikdo nehrál, protože je konstantně ve druhé lize. Musel udělat opravdu velký pokrok, protože teď na Zhong He Cupu skončil třeba na stejném místě jako Baolong... Mluví taky trošku anglicky.

Small Mustache 2 (Yáng Wénkǎi, 杨文铠) - Toho jsme pojmenovali teprve nedávno, bude mu tak čtrnáct a málokdy sestupuje z první místnosti.

Rat (Yú Jìngdōng, 于靖冬) - No, on opravdu vypadá jak krysa a taky ne moc jako Číňan. Každopádně když jsme přijeli, tak nám nepřišel moc dobrý. Byl s náma ve třetí místnosti. Ale brzo se dostal do druhé a od té doby se tam drží. Palko s a Andrij se s ním několikrát potkali a jednou i Písa ve Velkém cyklu.

Mouse (Zhào Yìkāng, 赵亦康) - Ten pro změnu vypadá jako myška, takže jsme ho podle toho pojmenovali. Kdysi byl v osmičce a porazil jsem ho ve cvičení na střední hru a nepřišel mi nic moc. Ale od té doby jsme ho ve třetí místnosti neviděli a stal se častým soupeřem Palka o místnost výš. Teď dokonce po Velkém cyklu vyskočil až do první.

Smilling Guy (Dài Sīyuǎn, 戴思远) - Dost přičmoudlý klučina, který je charakteristický dvěma věcmi. Pořád se při partii směje a nebojí se zahrát dost nestandartní tahy, za což je tady považováno i třeba san-ren-sei. Evidentně si partie užívá a úsměv z něj nezmizel ani když spadl až do sedmé ligy. Loni totiž byl relativně vysoko i v čínské profi-kvalifikaci a když jsme přijeli, tak byl s Palkem ve druhé lize. Palko z něj má dost trauma a hrůzostrašné skóre 0:7, přičemž většinu partií zahodil.

Six-four (Mù Anyán, 穆安颜) - Asi tak patnáctiletý kluk, který je zajímavý asi jen tím, že hraje jediné zahájení a to vždy dvakrát 6-4. Docela s tím umí a hraje dost solidně. Obvykle je v páté až šesté lize, takže se s ním Andrij párkrát potkal, ale nikdy neuspěl.

Toť pro dnešek vše s představováním a zítra se těšte na další článek!

Žádné komentáře:

Okomentovat