čtvrtek 22. ledna 2015

Naši spolužáci aneb kdo je kdo - 3.díl

Tak poslední část jsem vyčlenil na naše spolužačky a na nějaký bonus na závěr. :) U holek bylo malinko obtížnější vymýšlet přezdívky, takže se často překrývají.

Small strong girl (Zhōu Hóngyú, 周泓余) - Když jsem přijel, tak jsem s touto dvanáctiletou holčičkou zahodil partii v 6. skupině a říkal jsem si, že není moc silná, ale opak byl pravdou. Od té doby už málokdy padá pod druhou místnost a teďka je dokonce v úplně první skupině a drží se tam. Jednoznačně tady největší talentka a bylo by divné, kdyby se letos nestala profičkou. Je tady ještě jedna o hodně starší holka, kterou jsme původně považovali za nejsilnější, ale ta je teď "až" v páté skupině.

Big strange girl (Lǐ Xīnyí, 李鑫怡) - S tou jsme se já a Andrij potkávali ve třetí místnosti a nepřipadala nám dobrá. Najednou pak vyskočila do druhé místnosti a potkal jsem se s ní v posledním Velkém cyklu a nepřipadalo mi, že by se nějak extra zlepšila, na to, že je o místnost výš.

Almost pro girl (Zhào Yīfāng, 赵一方) - Tato holka trošku vypadá jak kluk, ale takových je tu víc, v Číně má hodně holek krátké vlasy. Každopádně prý byla loni první pod čarou na profi-zkoušce, takže je opravdu silná. Hraje pomalu a vážně s přehledem. Já s ní prohrál třikrát a myslím, že kromě Palka jí neporazil ani nikdo jiný z nás. Teď se vyhoupla až do třetí skupiny.

Japanese Girl (Zhào Yè, 赵晔) - Tahle dívčina má zajímavý původ. Její táta je slavný čínský šachista a máma pro změnu japonská profesionálka v go. Teď doufám, že jsem to nezaměnil. ^^ Vždy po japonsku klečí u partie a když nás třeba potká na chodbě, tak se ukloní. Hraje solidně, obvykle 5.-6. liga, ale moc partií jsme s ní myslím neodehráli.

Baolong's Girlfriend (Wāng Měichéng, 汪美成) - Však jsem v podzimních článcích psal, že si možná Baolong našel přítelkyni, ale nakonec to byla prý jen dobrá kamarádka, takže jsme ji přejmenovali na "Baolong's Friendgirl". Hraje většinou ve třetí místnosti. Není slabá vůbec, ale hraje opravdu divné tahy často. Porazili jsme jí snad už úplně všichni až na Dušana, který se s ní nikdy nepotkal.

Friendship match girl (Huáng Zǐpíng, 黄子萍) - Eric o téhle tak čtrnáctileté holce říkal, že už je docela dlouho jedna z nejlepších na škole. Už jsem jí viděl ve trojce, ale i v devítce. Hraje celkem měkce, takže je to oblíbená soupeřka Andrije. Já na ní vytáhl v naší jediné partii v evropsko-čínském matchi v říjnu san-ren-sei a z mého vedení o třicet, se stala pak půlbodová prohra... Umí i trošku anglicky a jejím dobrým kamarádem je "Big fat kid".

Horrible girl (Lǐ Xuěméng, 李雪萌) - Dřív hrávala opravdu hrozně, ale teď už se zlepšila a taky už jsme s ní prohráli snad všichni. Je celkem nesympatická a dřív na nás koukala jak na mimozemšťany. Zatím se nedostala výš než do sedmé ligy. Když se do třetí místnosti dostala poprvé, tak byla opravdu naspeedovaná...

Big girl with glasses (Wáng Qiànyù, 王倩钰) - Je už trochu starší, podle mě jí bude tak sedmnáct. Bývala konstantně ve třetí místnosti, ale teď se sesunula nějak až do desáté ligy. V poslední době hrála své partie na Tygemu.

Small girl (Yǐn Qú, 尹渠) - Je dost malá vzrůstem, ale myslíme si, že jí ve skutečnosti bude docela dost, třeba patnáct. Hraje hodně pěkné go, ale taky umí dost solidně zablunderovat. Pohybuje se po celé sféře třetí a čtvrté místnosti. Dodnes na nás ale kouká jak na pitomce a má sklony nás podceňovat. Často to tam jen tak sype způsobem, že nás stejně někde přechytračí v koncovce, ale my jsme bohužel schopni to zahodit kdekoliv. Já s ní mám odehráno asi nejvíc a to s hodně vyrovnaným skóre.

Girl looking like a guy (Luō Chǔyuè, 罗楚玥) - Tuhle už jsme neveděli jak pojmenovat. Navíc má dost hluboký, skoro až mužský hlas. Nehraje nic speciálního, přesto se jednou dostala dokonce až do čtvrté ligy. Kdysi když byla v desítce, tak jednou po partii dost vytočila Dušana.

Big pretty girl (Liú Zijūn, 刘子君) - Někdo o ní říkal kdysi, že když už je slabá, tak je teda aspoň pěkná. Akorát má knír. Je jí už taky docela dost. V poslední době se ale hodně zlepšila a z hrany školky se vyhoupla až do šesté ligy, ale moc dlouho tam nepobyla.

Cutting girl (Yuán Jié, 元杰) - Holčina, která tu je dost nepravidelně, protože zároveň tady chodí i do normální školy. Nehraje blbě, ale dost naivně. Často buduje až příliš velké děravé území, ale hlavně když vidí možnost střihnout, tak jí oči zalije krev a neváhá ani sekundu. Můj asi nejoblíbenější soupeř ze všech se skóre 5:2 a Ali na tom bude nějak podobně. Ráda si povídá při partii s kamarádkama a někdy si i nechá radit, tak to se potom jim musí naznačit, že to teda ne.

Cute Girl (Gāo Ruòhuán, 高若环) - Na začátku o ní někdo z nás řekl, že je roztomilá, tak jsme jí tak začli říkat. Bývala ve třetí místnosti tenrkát. Pak byla nějak v depresi dlouho a spadla až do školky, ale teď už je zpátky tam, kde má být. Nejvíc s ní má odehráno asi Ali a to s celkem vyrovnaným skóre. Umí docela pěkně anglicky. Rozhodně lépe než všechny holky dohromady tady, takže je někdy taky schopná pomoct s překladem.

Fat girl (Wáng Xīnyí, 王心怡) - Dušan jí kdysi ve Velkém cyklu nazval 2-danem a Baolong potom prohlásil "She is really fat.". Samozřejmě je mnohem lepší než 2-dan, ale ze školky se zatím nevyhrabala nikdy. Se mnou dohrála do konce partii o 27,5 bodu a s tím Dušanem tenkrát nějak podobně. Taky na nás kouká jak na mimozemšťany a vždycky má radost, když vidí někoho z nás prohrát.

No a tady pár jmen a přepisů na závěr :)

Zhào Bǎolóng 赵宝龙
Ālǐ  阿里
Āndélǔ  安德鲁
Dùsāng 杜桑
Yángyáng 杨扬
Lúkǎsī 卢卡斯
Pàwòēr 帕沃尔
Lǚ Hàojūn 吕皓均
Lí Tíng 黎婷

3 komentáře:

 1. Haha, pěkný překný přehled. Starcraft podle popisu vypadá hodně v poho, zato žirafa je asi pěkný čur*k.

  Jinak ještě zaberte s YangYangem v posledních štacích a dotáhněte to alespoň do jednociferné ligy...

  OdpovědětVymazat
 2. Tohle mě dostalo: "Někdo o ní říkal kdysi, že když už je slabá, tak je teda aspoň pěkná. Akorát má knír." :D
  Jinak uz se tesim na weiqiTV show :)

  OdpovědětVymazat
 3. Tak on je to docela pravdivy popis. ^^
  WeiqiTV je docela cool, ale ve ctvrtek nas tedka kameramani naprdli. Ostatne je to napsane v nejnovejsim clanku.

  OdpovědětVymazat