neděle 7. prosince 2014

Bídný velký cyklus

Do velkého cyklu většina dětí a stejně tak my, obvykle vstupujeme s nadějí k lepším zítřkům a k odražení se do vyšších skupin. Takový Ali už dva týdny předem prohlašoval, že už jen čeká na velký cyklus. Na základě tohoto turnaje, kterého se tentokrát kromě naší školy zúčastnily jen děti z jakési jiné menší, se přerozdělí skupiny pro další měsíc. A že se to tentokrát teda solidně promíchalo!

Od začátku turnaje byly tedy naše výsledky opravdu nic moc a nedařilo se nám držet ani 50%. Po čtyřech kolech jsme měli já, Písa a Dušan jen jednu výhru, což se minule nestalo nikomu. Ale přece jen nutno dodat, že v tomto turnaji byl tentokrát málokdo slabší než 5-dan. Každopádně jsme nakonec dopadli, tak jak dopadli...

Nikomu se nepodařilo uhrát osm výher, což se minule povedlo kromě Palka i mě. Palko i tentokrát neodehrál špatný turnaj a nakonec se z nás umístil nejlépe se sedmi výhrami ze třinácti. Navíc měl na lopatě i dva studenty první místnosti, kterým přezdíváme "Endgame-master" a "Giraffe" a kdysi se s nima Palko tam potkal na začátku pobytu. Andrij a Ali měli téměř celý turnaj z nás nejlepší výsledky, ale na konci prohráli téměř vše, takže nakonec skončili jako dva nejlepší šestibodový. Na svoje poměry nejlépe určitě zahrál Písa, který nakonec spustil ponorkový útok a dosáhl na sedm výher, ale přesto skončil až za dvěma posledně jmenovanými. Tito čtyři se nakonec výsledně seřadili téměř pod sebou v 7. a 8. skupině. Dušan zvítězil šestkrát a zamířil do své tradiční desítky. Největší pain jsem celý turnaj prožíval já a to přesto, že se mi už zase srovnal spánkový režim. Od začátku jsem dělal neuvěřitelné chyby, odhazoval vyhrané partie a dokončily mě dvě půlbodové prohry v posledních dvou kolech, čímž jsem zaznamenal ostudných pouhých pět výher, přičemž takhle špatně zahrál ze studentu CEGO pouze loni Zeno van Ditzhuijzen. Tak si pobudu pobudu pár dní "vlevo" ve školce...

Vítězem turnaje se stal s jedenácti výhrami kluk, kterému říkáme "Real Tsume-go Genius" ("Small Tsume-go Genius" je Wang Shuo, který se pohybuje pořád někde kolem nás), a který se už letos umístil v profesionální zkoušce pouze osm míst pod čarou a tady už usoudili, že je moc silný i na první skupinu, tak ho přeřadili do studijní skupiny k profíkům, která se nachází pár minut pěšky odsud. Mimochodem tam údajně přeřadili i Endgame-mastera. Hodně hráčů z předních skupin však v turnaji trpěli. Lidi jako "Starcraft" nebo "Best student", kteří jsou konstantně v první místnosti, prohráli oba asi pětkrát nebo šestkrát, takže se sotva dostanou do druhé... Pár lidí už si pamatujeme podle znaků, ale jména neznáme téměř u nikoho, takže je pro nás jednodušší je nazývat přezdívkami.

V pátek byla už jen jedna partie a odpoledne jsme se těšili na volno, avšak nakonec přišel tříhodinový desetistránkový tsume-go test. Já jsem si ve školce podle úrovně úloh říkal, jestli jsem tam opravdu správně, protože některé úlohy jsem si pamatoval z dob v 6.-8. skupině, takže jak si s nima poradili moji spolužáci, to teda nevím... Večer nás už tak čekal zasloužený odpočinek. Přišel Liang se svoji pětiletou dcerou, tak si s ní hlavně Palko s Dušanem hráli a vymýšleli vypečené hry, když si její tatínek potřeboval zahrát s Písou Hearthstone. :)

Na sobotu bylo naplánované finálové kolo relay-go. Já se ale omluvil, protože mě koncem týdne hrůzy postihlo nachlazení a byl jsem psychicky a fyzicky totálně vyčerpaný, tak jsem radší vzal za vděk dvěma dny odpočinku místo jednoho a ležel si doma u přenosů Go-Barona a MR žen. Každopádně kluci se tam prý docela ukázali a měli tu čest se setkat s Chen Yaoyem, jehož tým vyhrál, a který prý údajně projevil zájem nás trénovat. Kromě něj se tam prý opět ukázalo mnoho známých tváří, stejně jako minule.

Dnes tedy už všichni načerpáváme síly na další náročný týden, tak nám držte palce!

10 komentářů:

 1. Vzhledem k tomu, že narozdíl od Písy snad znáš joseki, věřím, že se ze školky vysekáš raz-dva...

  OdpovědětVymazat
 2. Držím palce.
  Vidím, že to máte tvrdé. V Číně se člověk zocelí ;-)
  Vláďa

  OdpovědětVymazat
 3. Držím palce. Stejně jste dobří, jak to zvládáte a že to nevzdáváte a bojujete :)
  Určitě se vrátíte o hodně silnější, a o to přeci jde!
  Jana

  OdpovědětVymazat
 4. Kachnak: Jako kdybych te vyslysel, v prvni partii jsem soupere vyucil v prvnim rohu. ;)

  Dva lidi nekam zmizeli, takze byl Palko povysen do petky a Ali do sedmicky, takze si hned zahral s Andrijem a presvedcive vyhral.

  OdpovědětVymazat
 5. Taky vsem drzim palce! Mate pred sebou posledni dva metry, tak si uzijte studijni pobyt :)

  OdpovědětVymazat
 6. Mikin: ale ne, ja se vracim 26.unora a kluci az o tri dny pozdeji ;) diky!

  OdpovědětVymazat
 7. Lukan, turn left! ;-)
  Tom K.

  OdpovědětVymazat
 8. Lukan doesn't turn left anymore. ;) Prestoze to nebylo uplne presvedcive...

  OdpovědětVymazat
 9. No a uz jsem venku i ze skolkovske skupiny, i kdyz opet ne s cistym skore. ^^

  OdpovědětVymazat