neděle 21. prosince 2014

Ge Yuhong Dao Chang oficiálně tréninkovým centrem EGF

Tento týden začínal v pondělí ráno ceremonií, na které Martin Stiassny s Li Ting předávali Ge Yuhongovi zlatou plaketu s nápisem "EGF training center". Přítomno bylo opět spousta funkcionářů a lidí z medií. Přihlížely také děcka z prvních pět skupin a nevím, proč tam přivedli také studenty místní základky nebo gymplu nebo co to vlastně je. Většina děcek z prvních pěti skupin a pár dalších se poté sebralo a odjelo na další národní turnaj do Yueyang. Je to obdobný turnaj, na kterém my jsme hráli v Huanggang a na tento jsme také zvažovali se vypravit, ale CEGO nám slíbilo financovat pouze dva turnaje a pro nás by byla výprava příliš nákladná, takže jsme se nakonec rozhodli zůstat doma.

Ligy proto byly tento týden dost improvizované, ale nakonec vytvořili šest hracích skupin. Palkovi tady zůstalo pár soupeřu ze 4. a 5. ligy, tak jsem nechopil, proč jim v první půlce týdne nevytvořili ligu a hráli tak je přátelské partie... Ve 2. skupině (odpovídající normálně 7.-8.) se potkali Ali, Andrij a Dušan. Ali si skupinu podmanil bez ztráty kytičky a už dává zapomenout na dvouměsíční zakopání v 9.-10. skupině, kam rozhodně výkonostně nepatří. Andrij zahrál průměrných 3:2. Dušana o víkendu skolila nemoc, takže ještě musel pondělní dvě partie, které měl hrát s Alim a Andrijem, vynechat. Následně se mu podařilo aspoň jednou zvítězit. Písa a já jsme hráli o místnost níž ve třetí a čtvrté skupině (odpovídající 9. a 10.). Písa zahrál podobně jako Andrij 3:2. Já si po první partii říkal jako Ondra Šilt v Olsztyně "proč jsem tam ku**a nevhodil" a pak už to se mnou šlo od deseti k pěti. Při stále trvajícím nachlazení moje go trpělo, takže jsem se odhlásil na druhou polovinu týdne na načerpání nových sil.

Palkovi už naštěstí zařídili ligu na druhou polovinu týdne a začal tak v první skupině dvěma výhrami, ale zbylé tři partie prohrál. Andrij ve druhé skupině se opravdu taktak zachránil. Dušan s Písou se ve třetí skupině stali magnetem na půlbodové prohry a zachránil se jen první jmenovaný. Nevíme, zda už děcka budou zítra zpátky a jak se ligy sestaví. Já každopádně už opět nastoupím, přestože ještě nejsem zdravotně úplně fit, ale snad jsem si aspoň dostatečně vyčistil hlavu... Všechny výsledky jsou k mání na Senseis, kam Palkův táta nedávno umístil pěkný graf naší výkonosti.

Ali měl tento týden napilno. Ve čtvrtek šel natáčet do WeiqiTV, přičemž měl rozebrat svoji partii z Japonska s Nakanem Yasuhiro 9-pro, kterou prohrál o 3,5 bodu až špatnou koncovkou. Komické bylo, že Ali si tu partii už téměř nepamatoval, natož o čem v ní přemýšlel, protože byla hraná téměř před dvěma měsíci... Ale nakonec to prý zvládl.
S načerpanou formou z ligových partií se v pátek vydal rychlovlakem do města Hangzhou na turnaj Limin Cup, na který ho vyslala EGF. Je to jakási obdoba Globis Cupu - mistrovství světa juniorů do 20-ti let. Akorát Evropa a Amerika mají vyjímku, že mohou poslat hráče do 23 let, což bylo v případě Aliho využito. Amerika však vyslala 13-letého prcka Aarona Ye... Rozdíl v tomto turnaji oproti Globis Cupu byl pomalý časový limit dvě hodiny na hráče a také, že to byl přímý knock-out. Na turnaji startovalo 24 hráčů, přičemž 15 z nich byli Číňani. Ali byl jedním z osmi hráčů nasazených do druhého kola, takže dostal tučné startovné a měl velkou motivaci urvat partii, ale moc si mezi soupeři vybírat nemohl, protože mezi nenasazenými, které první den mohl sledovat, to bylo co jméno, to pojem. Los mu přihrál výchazející hvězdu Li Xuanhao 5-pro, se kterým si naběhl do zmrtvení a už po sto tazích musel vzdát. Mimochodem bylo zajímavé, že hned v osmifinále vypadli všichni nasazení hráči... Teď momentálně probíhá čtvrtfinále, ve kterém zbyl už pouze jeden nečínský hráč (Shin Jin-seo 2-pro z Koreje).
Nám tak víkend zpestřují přenosy těchto partií na WBaduku, kde mimochodem teď běží v poslední době i spousta dalších zajímavých her. Přenášený je také již zmíněný turnaj v Yueyang, kam opět dorazili všichni čtyři králové čínského amatérského go, takže se děcka asi pořádně zapotí.

V sobotu se konala předvánoční akce v Liangově škole. Vypravil se tam jen Písa a ukázali se tam i Palko se Sonkou, kteří od pátka bydlejí jinde, protože Luo Gang u nás zakázal přebývat lidem mimo trénink, což se vztahuje i na přítelkyně účastníků. Písa s Palkem si tak užili simultánky s malými špunty, kteří prý byli určitě na úrovni dvojciferných kyu.

Děcka se zřejmě do zítra nevrátí, takže stále asi budou ještě improvizované ligy a do normálu se vše vrátí až ve středu. My si však můžeme od středy do soboty vzít prázdniny. V neděli nám začíná novoroční velký cyklus, takže na další článek se můžete těšit již v sobotu.

Žádné komentáře:

Okomentovat