čtvrtek 16. října 2014

Úklid našeho hnízda

V neděli jsme měli částečně dobrovolnou akci, v podobě hraní relay-go. Dušan s Písou prohlásili, že neděle je volný den, a tak hrát nepůjdou a Ericovi se nakonc taky nepodařilo vstát, takže jsme šli jen ve čtyřech. V Pekingu existuje liga relay-go, kterou si uspořádali různé firmy, ve kterých zformují týmy (celkově jich je osm), přičemž turnaj je docela slušně sponzorován a vítězný tým získá 300 000 yuanů. Každý tým má jako kouče profíky, ale samotní hráči často nedosahují ani síly 5-danu. You Xiaochuan nás slavnostně představil na zahájení a každý jsme si vytáhli obálku se jménem týmu, ale až poté jsme se dozvěděli, že jsme byli přiřazeni do čtyřech nejslabších týmů, abychom jim prý pomohli... Na turnaji bylo přítomných spousta slavných profíků. Kromě Baolonga ze známých: Ke Jie, Liu Xing, Meng Tailing, Zhang Dongyue, Li Qincheng, Wang Yao nebo Liu Yuanbo (aka MilanMilan). A Palkovým koučem byl sám velký Yu Bin, který o něm prohlásil, že "ten Evropan nehraje vůbec špatně". Ve všech našich čtyřech týmech nás považovali za nejsilnější. V každém týmu byl někdo, kdo uměl anglicky, takže nebyl moc velký problém s komunikací. U mě týmu to byla jedna slečna, která se zná s Li Ting. Ta byla po mě v týmu nejsilnější, ale jinak byl náš tým opravdu slabý, takže jsme dvakrát přišli do partie na střední hru už téměř v neřešitelné situaci. Měli jsme hrát tři hry, ale já s Palkem jsem odehráli jen dvě, protože jsme večer měli internetové partie (iGoŠ a PGETC).

Jak jsem už říkal minule, děcka odjely na turnaj, takže až do středy byly ve škole jen skupiny 9 a níž. Z prvních osmi zůstalo jen těch pár, co jsem minule vyjmenoval a ještě se přidal malý klučina ze sedmičky. Uspořádali nám velký match o šesti partiích, Evropa proti Číně, na každé straně šest hráčů, aby si každý zahrál s každým. Dušan nehrál, protože odlétal večer do Bělehradu zařizovat víza, takže se snad vrátí 30. října. Liang nám dal motivaci, že když vyhrajeme, tak nás pozve na pekingskou kachnu, ale když prohrajeme, tak musíme vzorně uklidit byt. Sestava soupeřů se nakonec ukázala jako silnější a prohráli jsme 13:23. Nejúspěšnějším byl Eric, který vyhrál čtyřikrát, Palko s Andrijem třikrát a Ali dvakrát. Písa to přeci jen proti soupeřům z o hodně vyšších skupin měl těžké, ale poslední partii urval o půl bodu. Na mě sedla hluboká výsledková krize, přestože herně to celkem šlo. Prohrál jsem všechny partie, obzvlášť poslední partie byl opravdu skandální výpras od soupeřky a prohra o půl bodu. Tímto se moje série proher protáhla už na jedenáct...

V pondělí, než Dušan večer odletěl, jsme dělali rozhovor pro známý goistický magazín. Zodpovídali jsme opět takové obvyklé otázky, ale novinářka měla furt tendence se ptát Aliho s Dušanem, proč nejsou modelové. Večerní tréninky se tyto dny nekonaly, a tak jsme měli společnou večeři v hot-pot restauraci. Byly tam docela přímé diskuze, zvlášť Luo Gang byl opravdu ostrý. Přestože zná poměry v Evropě a jinde mimo Čínu, tak je stále hodně zásadový. Příkladem jsou jeho názory, že demokracie je špatná, nebo že japonský profesionální systém nefunguje a je špatně, že tam nebijou děti.
Ve středu večer nás tedy čekal očekávaný program. Nepořádek byl hlavně v obýváku, v kuchyni a v koupelně. Všude něco rozlité, rozsypané či pohozené a hlavně spousta prachu. Někdy v pondělí někdo ucpal vlasama kanálek v koupelně a nemohla odtékat voda, takže nám vyplavila skrz dveře předsíň, po čemž tedy byla taky solidní spoušť. Kromě Erica ale opravdu všichni přiložili ruku k dílu a po dvou hodinách byt vypadal tak, jak jsem ho ještě neznal, protože jsem přijel až po týdnu. Tak schválně, jak bude vypadat třeba za týden.

V době psaní článku sedíme v sestavě já, Písa, Andrij v doprovodu Baolonga a Lianga v čínském rychlovlaku ve směru Wuhan. Rychlost kolísa kolem 310 km/h. Jsme na cestě na nejslavnější čínský národní turnaj, který se každý rok stěhuje do jiného města. Tentokrát se koná ve městě Huanggang, což je jakási milionová vesnice právě vedle Wuhanu. Turnaj trvá čtyři a půl dne a během nich odehrajeme devět partií. V úterý večer už budeme zpátky v Pekingu.

1 komentář:

  1. Hmm, ještěže jste prohráli, jinak by jste si v tom bordelu rochnili vesele dál? :P Beztak to Lukan schválně vypustil, aby se konečně uklidilo. ;)

    OdpovědětVymazat