neděle 23. listopadu 2014

Velká čínská zeď

Minulou neděli nás čekala zajímavá akce, na kterou jsme měli rozlišné názory a pořádal ji pan Lin - funkcionář CEGO a silou asi 5-dan evropský. Dodal totiž partiím inovační pravidla. První dva tahy každé barvy byly rozmístěny náhodně (kromě tengenu a první linky) počítačem a pak jsme měli každý odhadnout, kolik může bílý černému dát komi, přičemž, kdo dal víc, měl bílé a začínal. Na konci poté každý platil podle starých čínských pravidel za každou skupinu na gobanu dva body. Pořadatelům se podařilo zajistit dva silné tříčlenné týmy - Peking a Chengdu, přimčemž součástí týmu z hlavního města provincie Sichuan byl i Tan Xiaochun, což je slavný veterán a držitel třídy 7-dan, který se živí sázením velkých peněz na Go. Sobotná souboj těchto dvou týmů však vyhrál tým hlavního města Číny 2:1. V neděli se pak oba týmy spojily v jeden a postavily se proti nám. Cena pro vítězný tým byla 3000 yuanů. Seřadili jsme se v pořadí Ali-Eric-Andrij-Lukan-Písa-Dušan. Dalších pět našich soupeřů také mělo velkou sílu, všichni čínský 6-dan. Alimu, Ericovi a mě se však podařilo zvítězit a náš tým vyhrál díky Aliho cennému vítězství na první desce proti panu Tanovi. Kromě finanční výhry jsme každý dostali i jakousi inovační ochranu na nos před znečištěním od sponzorské firmy.

V pondělí nás čekalo už předem očekávané srandovní focení na titulní stranu čínského Go worldu, na které dorazil i Palko a naopak se ho neúčastnil Eric. Všichni jsme museli mít saka, čímž naše pózování ve třídách a před školou vypadalo ještě komičtěji. I děcka z toho měly dost velkou bžundu. Každopádně jsme si to vcelku užili a pak šli na společný oběd.

Výsledkově byla první půlka týdne převážně katastrofální. Všichni až na Aliho jsme sestoupili, přičemž já se rozloučil se svojí domovskou místností 6-8. Ali, který si poradil jak s Písou, tak s Dušanem a jako jedinému se dařilo, mě v ní měl nahradit, ale nakonec nepostoupil, protože se vrátila Baolongova přítelkyně a celé pořadí se posunulo, z čehož byl Ali patřičně naštvaný. Baolong se po pár dnech doma v Tianjinu vrátil též, jeho komentáře nám hodně chyběly, tak snad se zase rozjedeme. Už se ale těsně nepotkal s Ericem, který ve středu odjel domů do Marylandu.
Druhá polovina týdne už byla lepší, všichni až na Aliho jsme vyhráli tři partie z pěti. Andrijovi to stačilo na přímý postup. Mě se podařilo poprvé porazit nešťastníka Aliho, který tentokrát zahazoval jednu partii za druhou a sestoupil a opravdu už zřejmě jen čeká na Velký cyklus. Já prohrál poslední partii o půl bodu se Smrkáčem, což mě hodně mrzelo a pak jsem si ani nevylosoval kartu na postup, což se děje, když jsou tři lidi poražení dokola. Písa byl ale v tahání karet úspěšnější i na úkor Dušana, se kterým prohrál ve vzájemné partii. My se tak s Písou potkáme příští týden v 9.lize. 
Večerní tréninky byly opět většinou v podobě různých cvičení. V místnosti 9-11 to byly hodně týmové bleskovky a jednou střední hra, ve které jsem jednou nebyl daleko od poražení učitele. Jednou jsme byli všichni o místnost výš a hráli rengo, což byl ve dvacetisekundovém byoyomi opravdu festival. 

V sobotu nás čekal výlet na Velkou čínskou zeď. Liang přišel ráno kolem deváte do bytu a zděsil se z množství odpadků a láhví v obýváku. Písa s Alim řekli už předem, že jet nechtějí. Dušan chtěl, ale ráno nebyl schopný vstát, tak aspoň jim aspoň Liang dal za úkol uklidit ten nepořádek, protože večer měl přijít Luo Gang s jakýmsi člověkem na testování anglické verze WeiqiTV.
Po cestě jsme ještě nabrali Palka se Sonkou, takže nás nakonec jelo pět. Autem jsme se dostali do střediska Mutianyu asi za dvě hodiny.
První nás čekal výšlap ke zdi po schodech, kterých Palko napočítal myslím 1099, než jsme dorazili k první věži. Lanovkou jsme opravdu jet nechtěli. Už z první věže nás čekaly nádherné výhledy jak na Zeď, tak na okolní hory, takže jsme všichni hojně fotili. Opravdu jsme měli velké štěstí na počasí. Během další hodiny a půl jsme převážně do kopce ušli trasu přes pět věží, než následovala pauza u horní stanice lanovky Liang měl s sebou velké zásoby jídla, takže dal něco i mě a Andrijovi, co jsme téměř nic neměli. Po načerpání energie jsme zdolali dalších pět věží. Na prudké stoupání do kopce k dalším už jsme ale neměli čas. Andrij si však cvičně na jednu ještě vyběhl. Na tomto kopci bylo mimochodem velkými čínskými znaky v překladu napsáno "Milujeme vůdce Maa", takže celou cestu zpátky skopce bylo s Liangem a Andrijem co rozebírat, co se týče historie a politiky. :) Kolem třetí hodiny odpolední už jsme zase klesali dolů po starých známých schodech a hladoví jsme zapadli do fast-foodu než pro nás přijel řidič. Za dvě a půl hodiny jsme se prodrali všema zácpama a dorazili domů. Na Zdi bylo fajn.

Fotogalerie

6 komentářů:

 1. Tak nejaci lide asi odesli, takze se Ali zachranil a ja postoupil oproti predpokladum. :)

  OdpovědětVymazat
 2. No tak se to Alimu aspoň vykompenzovalo. Snad ho to povzbudí :)

  OdpovědětVymazat
 3. Zaujalo mě to s tím Tanem Xiaochunem, to se jako živí, že sází na gočko u nějaké místní Gortuny? :D Nebo je to spíše myšleno tak, že jede nějaké undergroundové hry o cashe? Načež se váže můj druhý dotaz, nenapadlo Vás už vyrazit do podsvětí, zmást je svým evropským vzhledem a stáhnout je o nějakej ten yuan při bangnegi?
  Koubič

  OdpovědětVymazat
 4. Sazi pry opravdu velke penize, kde, to nevim. Bangnegi neznam, kluci hrali s Cinany nejakou obdobu pokeru. :) A jina stahujeme cinsky decka o yuany pri vecernich trenincich. ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. http://senseis.xmp.net/?BangNeki , ale moje chyba, asi se ten termín příliš nepoužívá, jen mi utkvěl v paměti z knihy "První kyu " :D

   Vymazat
  2. Jj, az Pisu zase vyradi ze skolky, muze zkusit Bangnegi, v Prvnim kyu si tim typci solidne vydelavaji ;)

   Vymazat