sobota 15. listopadu 2014

Cleaning lady. Yes or no?

Hned, co jsme dorazili domů z Xianu, tak nám Eric oznámil, že se propadlo umyvadlo. Nedávno to byl záchod, takže teď umyvadlo, jako kdybychom tam něco v té koupelně prováděli... No, každopádně se to naštěstí rychle vyřešilo.
Víkend jsme měli s Písou navíc zpestřený dohrávkami partie ME týmů proti Rusku, do kterého jsme vstupovali za stavu 1:1. Já byl extrémně blízko výhry nad Šikšinem, ale v tu nejhorší chvíli jsem se rozsypal v časové tísni. Naštěstí situaci o den později zachránil Písa přesvědčivou výhrou nad mladíčkem Fioninem. Výsledná remíza s Ruskem se určitě nedá považovat za neúspěch.

V pondělí jsme měli večeři s lidma z CEGO, která byla hodně motivační od prezidenta Liu Bina. Čínské víno však nakonec udělalo své. No a výsledek, který už byl dostatečně rozmazán na eGobanu byl takový jaký byl a netřeba ho komentovat. S Andrijem jsme však cestou domů pěšky z večeře objevili Careffour, do nějž asi o víkendu podnikneme náběh na evropské zboží (hlavně bagety). Byli jsme také pozváni panem Linem (jeden z funkcionářů CEGO) na neděli na jeho speciální akci s trošku pozměněnými pravidly hry, přičemž první čtyři kameny budou rozmístěny náhodně, pak tipneme, kolik může bílý dostat komi a začíná normální hra.

Vrátili jsme se do školy přesně po Velkém cyklu, takže skupiny byli opět rozházené v podstatě od znova. Li Ting uspěla v prvním předkole ženského Honinbo, takže si přišla zase na týden zahrát před odletem na druhé předkolo. Celkově bylo snad poprvé 14 skupin, přičemž první školka (skupina 11) nezatáčela doleva. Každopádně první cyklus v novém měsíci se nám opravdu celkově nepovedl, protože jsme byli na sestup v podstatě ve všech skupinách. V 10. skupině se potkali Ali, Písa a Dušan, přičemž posledné jmenovaný si s oběma poradil a proběhl skupinou suverénně bez ztráty kytičky, takže aspoň tak částečně zachránil naši čest. Naopak zbylí dva byli na sestup do školky... V naší místnosti se celkem dařilo Li Ting a Ericovi. Já už si však pomalu balil věci na stěhování se o místnost níž.

Po velkém cyklu však opět odešlo spousta lidí, takže jsme se všichni až na Palka, který minule všechno prohrál, zachránili. Palko tak doplnil Erica a Andrije v sedmičce a kluci se krásně porazili dokola a obsadili dělené první místo. Palkovi však teď přiletí Sonka, takže si dává na deset dní prázdniny (prohodí si to s vánočními) a Eric ve středu letí domů, takže postoupí jen Andrij. Já se tentokrát vyjímečně musím pochválit za fighting spirit, protože po třech partiích jsem byl opět na stěhování dolů, avšak poslední den jsem poprvé tady vyhrál dvě partie v jeden den a zachránil se. Písa s Alim využili situace a tentokrát si desítku naprosto podmanili a Ali oplatil Písovi prohru z předchozího cyklu. Jediný ve své kůži tentokrát nebyl v devítce Dušan. V jednu chvíli to vypadalo, že se v devítce sejdem čtyři příští týden, ale naštěstí se tak nestalo.

V půlce listopadu se v Pekingu začíná topit, ale ve škole se teda ta ledárna moc nezměnila. Level tsume-go mi přijde jako kdyby posunuli úroveň o level výš, protože někdy jsme fakt bezradní... Pokračují nám večerní užitečné tréninky převážně na koncovku a občas na střední hru.  My kvůli tomu často chodíme i do vyšší místnosti. Začaly také lekce a tréninky na zahájení. Jednou byl zajímavý sranda trénink u nás, že jsme každý měli jít na tabuli ukazát jednu variantu taishy, přestože jí tady pochopitelně nikdo nehraje, ale celkem tu frčí velká lavina.
Včera jsme byli ve škole z různých důvodů jen naše československá trojice a hráli jsme zajímavý bleskovkový týmový match v místnosti 9-11 a hezky si přivydělali, protože nás motivoval i Liang. Vrcholem byla kontroverzní situace v Písově partii, kdy se úplně rozstřelený tlusťoch snažil protlačit výhru na čas, ale naštěstí se tak nestalo a tým, ve kterém jsme byli já a Písa, díky tomu vyhrál.

Minulý víkend jsme se opět rozhodli uklízet, ale oproti minule akce trochu selhala, takže se objevily názory si pořídit uklízečku, což se setkalo s rozporuplnými reakcemi. Téma se probíralo celý týden a nakonec došlo k neoficiálnámu hlasování. Já, Palko a Baolong jsme byli proti, protože nám to přišlo zbytečné si pořídit uklízečku, když si můžeme uklidit sami a Dušan, protože nemá prachy. Pak však uslyšel, že to bude stát méně než 10 yuanů na osobu a přeběhl na druhou stranu, takže nás zřejmě s Alim, Andrijem a Písou přehlasovali. No, údajně je to v Číně normální mít uklízečku i u běžných lidí...

Plánujeme i různé výlety, například do Zakázaného města a na Velkou zeď. Na tu pravděpodobně pojedeme v nějaký všední den na konci ledna v době čínského nového roku, kdy škola bude mít prázdniny. Luo Gang nám také začal zařizovat lekce čínštiny, když jsme projevili já, Palko, Ali a Dušan zájem. Tak uvidíme, jak to celé dopadne...

2 komentáře:

  1. Lukane, pokud pro nikoho z vás není úklid formou relaxace od duševní práce (znám i takové :)), tak paní na úklid rozhodně ano! Myslím takový větší úklid jednou za čas (týden-dva), jako je vytření podlah, utření prachu, sanita, ... atd. Nemyslím tím, že by po vás měla denně sbírat ponožky a mýt hrnky od snídaně. To si opravdu můžete dělat sami :D

    OdpovědětVymazat
  2. Jj, jak se zacne z koupelny rozlizat plisen po byte a pokousi se s vami navazat komunikaci, je urcite spravny cas zacit uvazovat o uklizecce ;)

    OdpovědětVymazat