neděle 8. února 2015

WeiqiTV show končí, Evropský cyklus začíná

V neděli byl na programu závěr hlavní náplně našeho matche. Výsledky a průběhy partií Palka a Aliho proti Jia Ganlu a Jia Qian už jsem napsal do komentářů u článku z minulého týdne, takže víte, že zápas skončil trpkou remízou 3:3 s prohrou na první desce.
Ve středu ještě následovala už nehodnocená, ale o to zábavnější, část - relay-go. Navíc jsme byly promíchaní a to tři a tři na každé straně a vždy musel hrát v páru kluk a holka. Hra byla tradičně rozdělena do tří fází: zahájení (tahy 1-72), střední hra (tahy 73-144), koncovka (od 145.tahu do konce). Bylo nás na každé straně šest, takže se pochopitelně nemohlo narozdíl od ostatních matchů střídat, ale bylo jednou povoleno koučům zastavit partii na poradu. Los vyšel dost vtipně a to tak, že se na jedné straně setkalo všech šest lidí, co vyhrálo svoji partii v matchi a na druhé šest lidí co ji prohrálo. Já tedy byl v tom druhém týmu a koučové našeho týmu byli Liu Xing a Baolong, kteří ale toho moc nedělali a spíš se bavili atmosférou a provokovali soupeřův tým. Já byl vyslán s Andrijovou soupeřkou na zahájení a už tam jsme proti Alimu a mojí soupeřce rozpoutali nepřehledný boj. V něm pokračovali Palko s Aliho soupeřkou proti Andrijovi a Palkově soupeřce, ale překvapivě ona zahrála nefunkční ko a Andrij hrozbu, která nefungovala, takže Liu Xing zastavil partii a ukázal sekvenci, jak ukončit partii. To se ale kvůli brzké minele nestalo, takže se situace stala extrémně komplikovanou a partii měli rozhodnout Dušan proti Písovi a jejich soupeřky na opačných stranách. Písa však udělal poté chybu a naši už dotáhli partii k vítězství o 1,5 bodu. Takže tým prohraných porazil tým vítězů. Následovala závěrečná ceremonie, které se zúčastnili i sponzoři akce a poté nás pozvali do opravdu luxusní restaurace v nedalekém hotelu. Po večeři na tom samém místě pokračovala i závěrečná party. Mladí Číňané (hlavně kameramani z WeiqiTV) si pak s náma chtěli vyrazit někam do baru ještě, ale toho už jsme se ale já s Andrijem nezúčastnili. Svoje narozeniny už jsem oslavil dostatečně minulý pátek.

Ve čtvrtek jsme začli také hrát evropský cyklus, který může rozhodovat o divokých kartách či pozvánkách na různé akce, takže je dost podstatný. Některé partie se z různých důvodů odložily, ale naštěstí máme relativně hodně času a můžem dohrávat třeba příští víkend. Výsledky průběžně aktualizuju na Senseis a také tady na blogu v předchozím článku. Hrajeme každý s každým třikrát.

Týden jsme si každý zpříjemnili také po svém:
Ali s Jocelyn nás například ve čtvrtek pozvali do hot-potu, čehož jsme se nezúčastnili já s Písou kvůli únavě.
Písu vyzvala jeho soupeřka z matche na odvetu, tak si šli v pátek zahrát. Výsledek partie nevím.
Já jsem se dneska potkal na Wangfujing s Tomášem Tvarohem (1-dan), který je tu na služebce vedle v Tianjinu.

7 komentářů:

 1. Na odvetu? Tak tomu dnešní mládež říká? :o))

  OdpovědětVymazat
 2. Zahájení je důležité, ale hlavne aby Písa zabojoval v koncovce.

  (krikri)

  OdpovědětVymazat
 3. A už se ví jaké akce konkrétně? Páč do pro kvaldy se propašujete snad všichni na rating až na Písu

  OdpovědětVymazat
 4. No, Dusan je na hrane, ale projde mu to, protoze se nejspis divoke karty udelovat nebudou. U Pisy to je taky nejasne.
  Ale takova divoka karticka na Grand Slam pro nekoho nebo pozvanka na MLily Cup a dalsi turnaje, rozhodne nejsou k zahozeni...

  OdpovědětVymazat
 5. Tak Písa je v háji, pokud se nebudou udělovat divoké karty ne?

  OdpovědětVymazat
 6. Co se děje s Písou, že má kontumáky?

  OdpovědětVymazat